Aktualności

 

 W tym roku podczas Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego wszystkich miłośników poezji zaprosimy do Schroniska Poetów przy Placu Niepodległości :)

 

 

 

Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza do udziału w 3. Edycji Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego, który odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia 2018 r. W tym roku hasłem przewodnim Festiwalu będą „Podróże” rozumiane w szerokim tego słowa znaczeniu. 

Wczoraj ukazał się kolejny numer dwumiesięcznika "Książki". W zapowiedziach letnich festiwali literackich możemy przeczytać o Zakopiańskim Festiwalu Literackim.

Kapituła Nagrody Literackiej Zakopanego pod przewodnictwem Anny Janko na posiedzeniu w dniu 25 czerwca wybrała spośród ośmiu zgłoszonych książek pięć nominacji. Werdykt został oficjalnie ogłoszony 26 czerwca podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Zakopane. Kolejne posiedzenie kapituły oraz ogłoszenie i wręczenie nagrody odbędzie się w sierpniu podczas Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego.
Nagroda Literacka Zakopanego w tym roku przyznana zostanie już po raz drugi za najlepszą książkę związaną z Zakopanem i Tatrami wydaną w 2017 roku. 

3. edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego 2018 rozpocznie się już za niecałe dwa miesiące. Przygotowania ruszyły pełna parą. Uczennice II klasy snycerstwa z Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem pod czujnym okiem nauczyciela Andrzeja Mrowcy przygotowują postacie, które staną w Plenerowej Czytelni Biblioteki. Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu literackim. Koniecznie zarezerwujcie sobie czas 10- 13 sierpnia 2018 r.

facebook_page_plugin